MojElektromobil
eAutoportal 22. mája 2017

Nedávno sme vám prezentovali fotografie testovacej verzie prvého elektromobilu značky Jaguar. Model s označením I-Pace sa podarilo odfotografovať v Británii počas prevozu. Vozidlo však bolo maskované. Teraz vám prinášame video, v ktorom sa predvádza produkčná verzia v plnej svojej kráse.

Záznam elektromobilu Jaguar I-Pace sa podarilo urobiť v Monaku, a to na slávnom mestskom okruhu Circuit de Monaco. Jazdí sa tu napríklad veľká cena Formule 1. Automobilka tam natáčala reklamný spot na svoj pripravovaný automobil. Takže by nemalo byť pochýb o tom, že sa jedná o produkčnú verziu.

Náš tip
Sériová podoba elektromobilu Jaguar I-Pace zachytená na špionážnych fotografiách

V porovnaní s konceptom žiadna výrazná zmena

Napriek tomu, že záznam nedisponuje extra kvalitou, je zrejmé, že sériový elektromobil sa nebude v podstate líšiť od konceptu predstaveného na autosalóne v Los Angeles v minulom roku. Vozidlo kategórie SUV zaujme okrem iného aj veľmi krátkymi prevismi. Vďaka tomu sa môžu cestujúci tešiť z bohatého vnútorného priestoru, ako aj lepších terénnych vlastností.

S dĺžkou 4 680 mm sa radí medzi kompaktné SUV-éčka ako Audi Q5, rázvorom 2 990 mm však o kategóriu vyššie k Tesle Model X či Audi Q7. Jaguar I-Pace, s 90 kWh batériou, dvoma elektromotormi s celkovým výkonom 294 kW (394 k) a krútiacim momentom 700 Nm, pôjde do výroby v druhej polovici budúceho roka. Jeho cenovka sa odhaduje na necelých 70 000 €.

Zdroj: carscoops.com

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

22. mája 2017
Fotománia

+