MojElektromobil

QX Sport Inspiration predstavuje nový smer značky INFINITI, ukazujúc novú filozofiu dizajnu a demonštruje naše schopnosti v segmente stredne veľkých SUV.“

– Roland Krueger, prezident INFINITI

Elektromobilita je nezastaviteľným trendom a všetky významné značky už do svojho portólia zaradili, alebo plánujú v najbližších rokoch zaradiť model s elektrickým pohonom. Značka INFINITI je zatiaľ v tej druhej kategórii a informácie o jej prvom elektromobile mali byť odhalené na detroitskom autsalóne NAIAS, ktorý sa začína 14.januára, no my ich máme už teraz!

INFINITI je luxusná divízia Nissanu a prvý elektrický model Infiniti QX Inspiration pravdepodobne využije rovnaké komponenty ako najnovšia 40kWh alebo pripravovaná 60kWh verzia elektromobilu Nissan Leaf.

Dalo sa predpokladať, že aj značka Infiniti príde skôr či neskôr s elektromobilom na trh. Nový koncept plne elektrického SUV sa volá QX Inspiration. Pre značku Infiniti ide vraj o „začiatok novej éry“. Žiadne bližšie informácie ale zatiaľ nie sú známe. Podľa fotiek ale pôjde o menší typ SUV/crossoveru.

Infiniti taktiež sľubuje, že všetky nové modely po roku 2021 budú vybavené elektromotorom. Či pôjde o plug-in hybridy, alebo o čisté elektromobily, zatiaľ nie je jasné. Rôzne verzie predných masiek naznačujú, že predstavia obe možnosti.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

8. januára 2019

+