MojElektromobil
eAutoportal 10. októbra 2017

O elektrickej verzii nového SUV z dielne automobilky Hyundai sa špekuluje už pomerne dlhú dobu. Nórsky portál Side3 ale teraz prináša informácie o špecifikáciách elektromobilu Kona, pričom sa odvoláva na samotnú automobilku. Kapacita batérií ako aj výkon milo prekvapili.

Asi najzásadnejšia informácia v súvislosti s modelom Hyundai Kona Electric sa týka kapacity batérií. Kompaktné elektrické SUV má disponovať akumulátormi o kapacite 39,2 a 64,2 kWh. Väčšia batéria má vozidlu zabezpečiť dojazd až 500 km (NEDC) na jedno nabitie. O dodanie pohonu sa postará spoločnosť LG Chem, takže okrem batérií sa dodá aj o elektromotor. Ten má byť identický s motorom, ktorý používa Opel Ampera-e. Jeho výkon bude teda veľmi slušných 150 kW (204 k), 360 Nm. Kona Electric tak zrejme nedostane pohon oboch náprav.

Náš tip
Hyundai predstavil predprodukčnú verziu svojho nového vodíkového SUV

hyundai kona electric specifikacie

Rýchle nabíjanie a prijateľná cena

Palubná nabíjačka bude mať výkon 7,4 kW, tzn. mierne navýšenie výkonu v porovnaní s modelom Ioniq Electric (6,6 kW). V súvislosti s podporou rýchlonabíjania Hyundai hovorí, že Kona dokáže využiť výkon nabíjacích staníc nasledujúcej generácie. To by mohlo znamenať podporu nabíjania výkonom 150 až 350 kW.

Cenu vozidla nám kórejská automobilka zatiaľ neprezradila. Už skôr sa vyjadrila, že jeho cenovka sa bude pohybovať vo veľmi prijateľnej hladine. Odhaduje sa, že základný model s 39,2 kWh by mohol stáť 32 až 35 tisíc eur. Hyundai by mal byť schopný dodať prvé vozidlá v prvom polroku 2018.

Náš tip
TEST | Hyundai Ioniq Electric: Dobrá reklama pre elektromobilitu

Hyundai Kona Electric vyzerá skutočne veľmi nádejne a mohlo by sa jednať o ďalší „elektrický hit“. Čo vy na to?

Zdroj: side3.no

10. októbra 2017
Fotománia

+