MojElektromobil
eAutoportal 18. augusta 2017

Automobilka Hyundai predstavila na špeciálnom podujatí v Soule predprodukčnú verziu svojho pripravovaného vodíkového automobilu. Výrobnej verzie sa dočkáme už začiatkom budúceho roku. Tá ponúkne dojazd na úrovni 800 km (NEDC).

Na marcovom autosalóne v Ženeve nám Hyundai ukázal koncept vodíkového SUV s označením FE Fuel Cell. Vozidlo, ktoré aktuálne prezentuje, je už len krôčik od finálnej verzie. Nasvedčujú tomu aj príbuzné tvary a prvky s nedávno predstaveným kompaktným SUV – Hyundai Kona.

Náš tip
Elektrický Hyundai Kona príde na jeseň 2018 a ponúkne rozumnú cenu

hyundai fcev

Elektromobil bude disponovať palivovými článkami 4. generácie, ktoré sú výsledkom 20 ročnej práce Hyundaiu na tomto type pohonu. Ten má zabezpečiť vozidlu dojazd 800 km podľa „optimistického“ cyklu NEDC. V praxi však môžeme očakávať cca 580 km na plnú nádrž, čo je taktiež veľmi dobrá hodnota.

hyundai fcev

Efektívnejší a výkonnejší

Efektivita palivového článku sa zvýšila o 9 % na hodnotu 64,3 %, a to v porovnaní s predchádzajúcou generáciou, ktorá bola použitá na pohon vodíkovej verzie modelu „ix35“. Výkon zas narástol o 20 %, pričom vozidlo disponuje 163 konskými silami.

Náš tip
TEST | Hyundai Ioniq Electric: Dobrá reklama pre elektromobilitu

Nová technológia nie je citlivá na nepriaznivé teplotné podmienky, keď jej teraz nespôsobuje problémy ani teplota 30 stupňov pod nulou. Nová generácia palivového článok je aj menej náročná na výrobu, čo by sa mohlo priaznivo premietnuť do celkovej ceny vozidla. Na jej zverejnenie si však budeme musieť počkať, zrejme do začiatku roka 2018.

Zdroj: tlačová správa


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. augusta 2017
Fotománia

+