MojElektromobil
eAutoportal 18. augusta 2017

Automobilka Hyundai aktualizovala svoje plány v oblasti elektromobility. V roku 2020 má mať na trhu 8 automobilov do zásuvky a 2 vodíkové vozidlá. Od roku 2021 začne uvádzať na trh elektromobily s veľkým dojazdom, pričom prvý z nich bude prémiový sedan, ktorý sa bude predávať pod značkou Genesis.

V našich článkoch sme vás už viackrát informovali o plánoch automobilky Hyundai na poli elektromobility. Tie hovorili o 14 ekologických modeloch, ktoré majú prísť na trh do roku 2020. Aktualizovaný plán hovorí už len o automobiloch do zásuvky a automobiloch na vodíkové palivové články. V roku 2020 má mať Hyundai na trhu 8 elektromobilov a plug-in hybridov, ako aj 2 vodíkové vozidlá. Od „nenabíjateľných“ hybridov zrejme teda upustí.

Náš tip
TEST | Hyundai Ioniq Electric: Dobrá reklama pre elektromobilitu
hyundai platforma elektromobily
Platforma Hyundai pre elektromobily. Zdroj: quickcarreview.com
 
Ako sme už informovali, Hyundai vyvíja novú platformu pre elektromobily, ktorá bude navrhnutá pre modely s dlhým dojazdom. Tie sa podľa všetkého začnú objavovať na trhu od roku 2021. Prvý z nich príde pod značkou Genesis, čo je luxusná „odnož“ Hyundaiu, podobne ako Lexus v prípade automobilky Toyota. Bude sa jednať o plne elektrický sedan s dojazdom 500 km, ktorý má konkurovať Tesle Model S.

Na najbližší nový elektromobil sa môžeme tešiť už v prvej polovici budúceho roka, keď príde na trh plne elektrická verzia kompaktného SUV Hyundai Kona s dojazdom 390 km.

Zdroj: Reuters cez insideevs.com

18. augusta 2017
Fotománia

+