MojElektromobil

Umelý zvuk 8-valca v elektromobile? Áno, čítate správne

Magazín Roadshow nedávno navštívil spoločnosť Harman v Michigane, pozrel si jej štúdio a vypočul umelo vytvárané zvuky motora V8, ktoré majú elektromobily vysielať cez externé reproduktory.

Zvukové upozornenia pre chodcov majú byť napriek odporu mnohých majiteľov elektromobilov či dokonca samotného Elona Muska čoskoro povinnosťou. A to napriek tomu, že problém s nízkou hlučnosťou je iba pri nižších rýchlostiach približne do 25 km/h, kedy vozidlo vie v prípade potreby zabrzdiť prakticky okamžite.

Jeden z testovaných elektromobilov bol Tesla Model S. Model S so zvukom osemvalca. Áno, čítate správne. Vo videu ho môžete počut približne v čase 1:20.

„Harman dá Tesle Model S zvuk spaľovacieho motora V8. Ak chcete, aby váš elektromobil znel ako veľký americký osemvalec alebo ako UFO, Harman vám v týchto požiadavkách vyhovie. Zvuk elektromotora v elektrickom vozidle takmer nepočuť. Falošný zvuk v elektromobile je pomerne kontroverzný, dáva však určitú úroveň charakteru a zároveň je kľúčovým bezpečnostným prvkom.“

A čo si o týchto zvukoch elektromobilu myslíte vy? Ide o zbytočné vytváranie umelého hluku, alebo je to naozaj nevyhnutnosť? Stretli ste sa niekedy s nebezpečnou situáciou kvôli nízkej hlučnosti elektromobilu? Dajte nám vedieť v diskusii.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

25. marca 2019
Zdroj: InsideEVs

+