MojElektromobil
Slavo Dzuričko 3. mája 2018

Aktuálne je ponuka elektromobilov značky Ford značne obmedzená. Zmeniť by sa to však malo už v najbližších rokoch. V rámci USA by sa nové elektrické plány automobilky mohli prejaviť už v roku 2020. Nová spolupráca automobilky Ford by mala priniesť aj desiatky nových elektromobilov pre rozsiahly čínsky trh.

Náš tip
FORD PLÁNUJE INVESTOVAŤ 11 MILIÁRD DOLÁROV DO ELEKTRIFIKÁCIE! PREDSTAVÍ 40 NOVÝCH ELEKTROMOBILOV
Na fotografii sa nachádzajú predstavitelia spoločností Ford a Zotye.

Ford a čínsky trh

Už minulý rok sa Ford spojil s čínskou spoločnosťou Anhui Zotye Automobile. Cieľom bolo spustenie novej značky elektromobilov určených pre Čínu, plány zahŕňali aj 15 nových elektrifikovaných vozidiel práve pod lokálnou značkou. Teraz prichádza ďalšia spolupráca, ktorá by mala priniesť ďalšie modely na čínsky trh.

„Nová spoločnosť bude ponúkať celý rad štýlových a cenovo dostupných elektrických vozidiel pod novou domácou značkou. Tá sa zameria na riešenia prispôsobené na mieru priamo pre aktívnych čínskych vodičov.“ – hodnotí vyjadrenie na margo novej spolupráce.

Skutočne dynamický a rýchlo rastúci čínsky trh má potenciál aj podľa hodnotenia Boston Consulting Group. Miestny trh by mal v istých atribútoch zaznamenať nárast približne o 19% ročne až do roku 2022. Americká automobilka a spoločnosť Zotye podpísali tiež Memorandum o porozumení (MOU) s cieľom vytvoriť spoločný podnik a na začiatok tohto procesu investujú hneď 20 miliónov dolárov. Reálne termíny na uvedenie nových elektromobilov však zatiaľ nepoznáme.

Zdroj: electrek.co

3. mája 2018
Fotománia

+