MojElektromobil
eAutoportal 1. apríla 2017

Už je to takmer pol roka, čo Elon Musk potvrdil, že prvá továreň Tesly mimo USA (tzv. Gigafactory), vyrastie v Európe. Odvtedy sa začal boj mnohých európskych krajín o pozornosť Tesly, ktoré vidia v Gigafactory veľkú príležitosť. A niet sa čomu čudovať, keďže Tesla by mohla priniesť do Európy množstvo inovácií a až 6 000 pracovných miest.

Ako je známe, začiatkom roka 2016 sa Elon Musk stretol s vtedajším ministrom hospodárstva SR, Vazilom Hudákom. Neoficiálne vtedy prejednali možnosti vzájomnej spolupráce Vlády SR a spoločnosti Tesla, v rámci možnej výstavby Gigafactory na Slovensku. Odvtedy však o Slovensku nepadla v tejto súvislosti žiadna zmienka. Ako o najväčších adeptoch sa začalo hovoriť o Česku, Nemecku, Litve, Francúzsku, Španielsku či Portugalsku.

Na včerajšej mimoriadnej tlačovej konferencii Ministerstva hospodárstva SR, však minister Peter Žiga a Elon Musk (CEO Tesla) oficiálne potvrdili, že európska Gigafactory napokon vyrastie na Slovensku! Projekt výstavby bude mať na starosti pán Juraj Široký a jeho spoločnosť Váhostav. Ten sa začne realizovať začiatkom budúceho roka, a to v areáli výrobného závodu Tesla Stropkov. Takže po rokoch sľubov, sa východ Slovenska konečne dočkal významnej investície.

tovaren tesla gigafactory na slovensku elon musk
Zdroj: TASR/NASA

 

Elon Musk „ukradne“ slovenským automobilkám top zamenstancov

Elon Musk plánuje „ukradnúť“ pre Gigafactory tých najlepších zamestnancov pôsobiacich v automobilkách na Slovensku. Chystá sa im ponúknuť oveľa lepšie platové podmienky, firemnú kultúru a ďalšie zamestnanecké benefity. Všetci zamestnanci s VO údajne dostanú služobné elektromobily Tesla s reklamnými polepmi, ktoré budú môcť využívať aj na súkromné účely. Zdá sa, že VW, PSA a Kia by mali začať podnikať rázne opatrenia k udržaniu svojich najcennejších pracovníkov. Zaujímavosťou je, že na manažérskych pozíciách sa nebude vyžadovať znalosť anglického jazyka na komunikačnej úrovni. Elon Musk a jeho kolegovia z top manažmentu, sa v rámci budovania dobrých vzťahov so svojimi zamestnancami, budú učiť po slovensky. Ako povedal Elon Musk: „Slovenčina je krásny jazyk, a to najmä v podaní pôvabných východniarok“.

 

Slovensko sa stane súčasťou projektu SpaceX

Elon Musk sa po stretnutí so zástupcami automobilového priemyslu a akademickou obcou vyjadril, že dosiahli spoločný Senzi konSenzus. Ten sa týka prvej, veľmi riskantnej misie na Mars s ľudskou posádkou, ktorý plánuje uskutočniť Musková spoločnosť SpaceX v roku 2022. Zúčastnené strany sa zhodli, že jedným z členov posádky by mal byť aj premiér Róbert Fico. Naši zástupcovia potvrdili, že misiu na Mars plne podporujú a budú sa snažiť, aby sa uskutočnila v čo najkratšom možnom čase.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na Slovensku má vyrásť testovacia dráha pre inovatívne autonómne vozidlá
Škoda Vision E: Prvý elektromobil od „Škodovky“ bude SUV-kupé strednej triedy

Zdroj: 1. apríl 😉

eautoportal zdielanie

1. apríla 2017
Fotománia

+