MojElektromobil
eAutoportal 18. septembra 2017

V rámci európskeho dňa mobility sa uskutoční v piatok 22. septembra (10:00 – 17:00) podujatie eMobility Day Žilina 2017, ktoré bude v znamení elektromobility. V rámci neho bude možné vidieť a otestovať elektromobily mnohých výrobcov, vrátane Tesly. Hlavným zámerom akcie je upozorniť na potrebu znižovania emisného zaťaženia v mestách.

Mesto Žilina, SSE a Tesla Club Slovakia vás pozývajú na deň elektromobility, ktorý sa uskutoční 22. septembra od 10. do 17. hodiny na námestí A. Hlinku v Žiline.

Program eMobility Day Žilina 2017:

  • Prehliadka elektromobilov rôznych značiek a súvisiacej infraštruktúry.
  • Predstavenie noviniek americkej spoločnosti Tesla.
  • Testovacie jazdy na elektromobiloch
  • Predstavenie zámeru mesta Žilina zriadiť systém na zdieľanie verejných bicyklov
  • Možnosť vyskúšania „verejného“ bicykla
Náš tip
V Nitre sa budú možno vyrábať elektromobily koncernu Jaguar Land Rover
etour europe bratislava emobil
Ilustračná fotografia z eTour Europe 2016. Zdroj: villanyautosok.hu

Súčasťou podujatia je aj stretnutie členov Tesla Clubu Slovakia, ktorý je jeho garantom. Očakávať tak môžeme veľké množstvo vozidiel značky Tesla. Pozvaný je aj najbližší oficiálny zástupca Tesly – Tesla Viedeň.

Účasť predbežne potvrdili automobilky: BMW, Audi, Mercedes, Nissan, Mitsubishi a Hyundai. K videniu bude aj ojedinelý hybrid Fisker Karma a nový elektromobil Žilinskej Univerzity – Edison. Na svoje si prídu aj fanúšikovia elektrobicyklov.

Už teraz sa zdá, že sa organizátorom podarí zrealizovať skutočne zaujímavé podujatie s pridanou hodnotou. A tak neváhajte a príďte sa pozrieť ako vyzerajú technológie zajtrajška, ktoré sú dostupné už dnes.

Zdroj: TeslaClub.sk

18. septembra 2017
Fotománia

+