MojElektromobil
Slavo Dzuričko 30. apríla 2018

Nemecký výrobca ponúka už aj na Slovensku možnosť zarezervovať si aktuálnu štúdiu Audi e-tron quattro, z ktorej bude vychádzať finálny elektromobil. Audi tiež prostredníctvom svojho webu prezrádza, že prvý plne elektrický model bude zákazníkom k dispozícii od konca roka 2018.

Náš tip
ELEKTRICKÉ AUDI E-TRON QUATTRO NA ZNÁMOM NEMECKOM OKRUHU NÜRBURGRING
Štúdiu Audi e-tron quattro Concept si už môžete predbežne zarezervovať aj na Slovensku.

Audi e-tron quattro

Vozidlo vystupuje stále ako štúdia Audi e-tron quattro Concept a k tejto verzii sa vzťahujú aj základné technické špecifikácie. Päťdverová technická štúdia má dĺžku 4,88 metra, šírku 1,93 metra a výšku iba 1,54 metra. Výrobca deklaruje celkový plne elektrický výkon až do 370 kW. Ten je však krátkodobý. Maximálna rýchlosť vozidla je elektricky obmedzená na 210 km/h. Zatiaľ nie je známe, či bude možné túto rýchlosť za príplatok odblokovať.

„Audi e-tron quattro concept využíva silu troch elektromotorov – jeden elektromotor poháňa predné kolesá, dva ďalšie poháňajú samostatne zadné kolesá. Spolu dosahujú výkon 320 kW. V určitých jazdných situáciách je krátkodobo k dispozícii celkový výkon až 370 kW a maximálny krútiaci moment vyše 800 Nm.“ – deklaruje Audi na svojom webe.

Na prednom čele, na bokoch a na zadnej časti karosérie sa nachádzajú elektricky ovládané aerodynamické prvky. Od rýchlosti 80 km/h usmerňujú prúdenie vzduchu podľa potreby a tým zlepšujú obtekanie karosérie. Podľa slov nemeckého výrobcu by mala novinka zrýchliť z 0 na 100 km/h za úctyhodných 4,6 sekundy. Vozidlo ponúkne krútiaci moment na úrovni 800 Nm či predpokladaný dojazd 500 kilometrov na jedno nabitie batérie.

Oficiálnu cenu pre slovenský trh zatiaľ nepoznáme. Predošlé úniky však prezrádzajú cenu na domácom, nemeckom trhu, a to na úrovni približne 80 000 EUR. Podobnú cenu očakávame aj na slovenskom trhu. Budúci majitelia si môžu štúdiu Audi e-tron quattro Concept zarezervovať prostredníctvom oficiálnej webovej stránky výrobcu, a to na nasledujúcom odkaze. Poplatok za túto predbežnú rezerváciu sa zastavil na hodnote rovných 1000 EUR.

Predbežne zarezervovať štúdiu Audi e-tron quattro Concept!

Zdroj: audi.sk 1, 2, 3

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

30. apríla 2018
Fotománia

+