MojElektromobil
eAutoportal 17. mája 2017

Kanadská spoločnosť Daymak predstavila ultimatívnu elektrickú motokáru C5 Blast, ktorá „preakceleruje“ aj monoposty Formule 1. A to aj vďaka prídavným „ventilátorom“, ktoré ju nadnášajú.

Elektrická motokára Daymak C5 Blast má v základe 10 kWh elektromotor a 2,4 kWh Li-Ion batériu. Priplatiť si však môžete za prídavné „ventilátorové“ EDF motory. 4 z nich môžu byť umiestnené v zadnej časti motokáry, pričom ju „tlačia“ dopredu. Ďalších 8 EDF motorov je integrovaných do šasi a elektrickú motokáru „nadnáša“. Vďaka tomu má motokára s hmotnosťou 200 kg jazdné vlastnosti o polovicu ľahšieho vozidla.

Náš tip
„Coolový“ elektrický motocykel od spoločnosti Alta Motors, podporovanej zakladateľmi Tesly
daymak c5 blast ultimate
Daymak C5 Blast Ultimate. Zdroj: Daymak

13 elektromotorov vystrelí Daymak C5 Blast Ultimate z 0 na 97 km/h (60 mph) za neuveriteľných 1,5 sekundy. Tým bez problémov pokorí aj Teslu Model S P100D aj monoposty Formule 1, ktoré to zvládnu za cca 2,4 sekundy.
 

Čo je šokujúcejšie? Zrýchlenie či cena?

Rovnako šokujúca, ako zrýchlenie, môže byť aj jej cenovka. Tá začína na 9 999 dolároch. Základná verzia zrýchli na „stovku“ „až“ za 4 sekundy. Ak by ste chceli vysmiať F1, budete musieť zaplatiť neskutočných 59 999 dolárov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Daymak, Aldo Baiocchi, sa vyjadril:

„Motokáru by sme vedeli urobiť rýchlejšou a ľahšou, ale to by sa už začala vznášať ako land speeder zo Star Wars. Ak by sme k nej prirobili krídla, dokázala by letieť.“

Zdroj: drivespark.com, titulná fotografia: 

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

17. mája 2017
Fotománia

+