MojElektromobil

Americká automobilka General Motors a jej značka Chevrolet predstavili prvé oficiálne zábery elektrického úžitkového vozidla. Bude mať názov “Bolt EUV”.

V októbri 2017 GM predstavil svoj plán elektrifikácie – „cesta k nulovým emisiám“ a oznámila príchod 20 plne elektrických modelov. Všetky mali byť predstavené do roku 2023.

Automobilka tiež sľúbila, že v nasledujúcich 18 mesiacoch uvedie na trh 2 nové elektromobily založené na modele Bolt:

Chevrolet “Bolt EUV”

Aktuálne prešlo už viac ako 18 mesiacov a spomínané elektrické modely sme ešte nevideli. Po upozornení portálu Electrek na tento fakt GM tvrdil, že už uviedol na trh dva elektromobily: Buick Velite 6 EV a Baojun E200. Tieto modely sa su však určené len pre čínsky trh a sú vyrábané spoločným podnikom GM a SAIC v Číne.

Problém je, že ani jeden z týchto modelov nemá nič spoločné s vozidlom Bolt EV. Dnes však vieme, že GM pracuje na úžitkovej verzii modelu Bolt, čo je pravdepodobne model, ktorý GM spomínal v októbri 2017.

Zadná strana Chevrolet “Bolt EUV”

Začiatkom tohto roku automobilka požiadala v USA o ochrannú známku pre názov „Bolt EUV“ – Bolt Electric Ulitility Vehicle. Čínska verzia tohto modelu sa má podľa CarNewsChina volať “Chevrolet Menlo EV”. Fotografie boli zverejnené v prezentácii v spoločnom výrobnom podniku SAIC-GM v Číne.

Známe parametre Bolt EUV

Má mať elektromotor s výkonom 174 koní maximálnou rýchlosťou 150 km/h. Jeho dojazd zatiaľ nebol zverejený. Rozmery vozidla sú 4 665 mm x 1 813 mm x 1 513 mm (d x š x v) s rázvorom o dĺžke 2 660 mm. Výroba sa očakáva koncom tohto roka.

Detaily vozidla Chevrolet Bolt EUV / Menlo EV

16. augusta 2019
Zdroj: Electrek, CarNewsChina

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+