MojElektromobil
eAutoportal 16. októbra 2017

V Českej republike je aktuálne okolo 280 nabíjacích staníc pre automobily do zásuvky. Po naplnení nového programu pre budovanie nabíjacej infraštruktúry ich má byť až 1 500.

Po odobrení zámeru Európskou komisiou, začína česká vláda s masívnym budovaním nabíjacích staníc pre elektrifikované automobily. Na tento účel pôjde zo štátneho rozpočtu 30 až 34 miliónov eur, ktoré bude možné čerpať počas najbližších 6 rokov. Nabíjacie stanice vyrastú po celej republike.

Náš tip
Ropný gigant Shell kupuje jedného z najväčších prevádzkovateľov nabíjacích staníc

nabijacie stanice pocet

Výstavbu budú realizovať súkromné firmy, ktoré sa venujú oblasti elektromobility. Na ich projekty im štát prispeje 70 percentami s vyčlenenej sumy.

Ďalších 10 až 14 miliónov pôjde na projekty pre výstavbu čerpacích staníc na CNG, LNG a vodík, pričom vodíkové stanice štát zafinancuje až z 85 percent. V Česku sa tak dočkajú aj priaznivci automobilov na vodíkový pohon.

Česká vláda chce týmto krokom dostať na cesty oveľa viac bezemisných či nízkoemisných automobilov. Koncom roku 2016 bolo u našich susedov registrovaných celkovo 992 elektromobilov a 3 750 hybridov. V minulom roku pribudlo na tamojšie cesty 200 elektromobilov a 152 plug-in hybridov.

Zdroj: euractiv.sk

16. októbra 2017
Fotománia

+