MojElektromobil
eAutoportal 13. júna 2017

Bratislava sa stane v piatok 16. júna medzi 9. a 17. hodinou centrom slovenskej elektromobility.  Na Námestí M.R. Štefánika pred Galériou Eurovea predstaví 18 vystavovateľov, v rámci podujatia Bratislava eMobil, až 30 modelov elektrických vozidiel. Návštevníci budú taktiež zasvätení do „tajov“ ich nabíjania. Študenti Slovenskej technickej univerzity vám vysvetlia ako funguje ich elektrická formula.

Prostredníctvom elektrického veterána sa vrátime do roku 1916. Na svoje si prídu aj milovníci elektrobicyklov. Slovenské spoločnosti, ktoré sa venujú problematike elektromobility odprezentujú svoje inovatívne technológie a projekty. Zistíme tak, že na Slovensku máme kopec veľmi šikovných ľudí, ktorých práca má presah aj mimo našich hraníc.

Navyše ak vlastníte elektromobil či akýkoľvek iný elektrický dopravný prostriedok (bicykel, kolobežku a pod.), môžete sa zapojiť iniciatívy 1000 EVs v pohybe!

Náš tip
Bratislava eMOBIL: Čo priniesol bratislavský deň elektromobility?
etour europe bratislava emobil
eTour Europe 2016. Zdroj: villanyautosok.hu

Bratislava eMobil je taktiež sprievodným podujatím európskych rally pretekov elektromobilov – eTourEurope. V rámci svojej 3 600 km dlhej trasy sa zastaví 14 súťažných tímov aj v Bratislave, pričom tu odštartujú piatkovú rýchlostnú etapu. Po skončení akcie sa môžete odviezť domov na elektrickom taxíku.

Tak neváhajte a príďte sa presvedčiť, že elektromobilita nie je hudbou budúcnosti, ale súčasným trendom. Máte tak ideálnu príležitosť zbaviť sa predsudkov a mýtov súvisiacich s elektromobilmi a napomôcť k ich propagácií. Ďalšie generácie sa nám tak budú môcť poďakovať a nie naopak. 😉

Zdroj: bratislava-emobil.sk

eautoportal zdielanie

13. júna 2017
Fotománia

+