MojElektromobil
eAutoportal 28. novembra 2017

Koncern BMW Group aktuálne vyvíja 5. generáciu svojho elektrického pohonu. Ten bude lepší vo všetkých smeroch, keď prinesie vysoký elektrický dojazd pre elektromobily aj plug-in hybridy, modularitu a nezávislosť od vzácnych materiálov. Prvým vozidlom s novým pohonom by mal byť elektromobil BMW iNext.

Elektrické pohonné ústrojenstvo od BMW bude optimalizované pre potreby ďalšej generácie elektrifikovaných vozidiel koncernu BMW. Elektromotor, prevodovka a výkonová elektronika budú integrované do jedného celku. Toto riešenie zabezpečí kompaktnosť pohonnej jednotky a logicky tak prinesie viac priestoru pre cestujúcich, resp. kompaktnejšie rozmery vozidiel.

Náš tip
BMW chystá ofenzívu elektrických SUV. Zaregistrovalo si ochranné známky na názvy „iX“

Nová generácia elektrického pohonu bude modulárna, takže umožní bohatú variabilitu pri navrhovaní rôznych typov, ako aj výkonnostných tried elektrifikovaných vozidiel.  Prínosom integrácie elektromotora, prevodovky a výkonovej elektroniky bude aj zníženie počtu dielov, a teda aj úspora nákladov. Pri výrobe budúcej generácie elektromotorov už BMW nepočíta so vzácnymi materiálmi, takže od nich koncern nebude závislí.

Dojazd až 700 km

Vylepšenia sa dočkajú samozrejme aj batérie. Tie budú výkonnejšie a dokážu zabezpečiť elektromobilom dojazd až 700 km. Významného zvýšenia dojazdu sa dočkajú aj plug-in hybridné vozidlá, ktorých dojazd sa má predĺžiť na 100 km. Koncern BMW Group si vyrába elektrické pohonné jednotky sám, vrátane elektromotorov a batérií, čo považuje za svoju obrovskú konkurenčnú výhodu.

Zdroj: tlačová správa

28. novembra 2017
Fotománia

+