MojElektromobil

Elon Musk vo svojom Tweete práve uviedol, že Tesla budúci rok pokryje 100% Európy Superchargermi. Na jej východnej strane bude pokrytie siahať až po hlavné mesto Ukrajiny Kyjev.

Potvrdzuje tak, že minulomesačný sľub v ktorom Tesla sľubuje zdvojnásobenie počtu svojich rýchlonabíjačiek, sa bude týkať aj Európy.

Šéf nabíjacej infraštruktúry Tesly Drew Bennett vtedy spomenul plán investovať do rozširovania siete v Európe viac než kedykoľvek predtým. A to napriek oznámeniu podpory CCS nabíjania, vďaka ktorému bude Model 3 vedieť rýchlonabíjať na množstve staníc ostatných komerčných prevádzkovateľov.

Slovensko hľadá SuperCharger

Na Slovensku má Tesla svoje Superchargre v Bratislave a pri Zvolene. Najmä Zvolen je strategickým pre cestovanie po rýchlostnej ceste R1.

Do roku 2020 však budú odovzdané do užívania nové úseky D1tky v okolí Žiliny a Martina, ktoré zatraktívnia aj severnú trasu. Práve na tej zatiaľ Supercharger chýba. Ďalší by pomohol na východe Slovenska v okolí Prešova či Košíc.

Dobrou správou je, že Tesla sa už aktívnejšie zaujíma aj o Slovensko. Svoj Supercharger však neumiestni kdekoľvek – musí ísť o strategické miesto s dobrou dostupnosťou (v blízkosti diaľnice) a s dobrou vybavenosťou (hotel / reštaurácia / nákupné centrum a podobne). Ak poznáte vhodné miesto pre Supercharger na úsekoch D1 Považská Bystrica – Martin, prípadne Poprad – Prešov, dajte nám vedieť.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Tesla budúci rok zdvojnásobí počet Superchargerov

 

26. decembra 2018

+