MojElektromobil
Tomáš Gurský 12. októbra 2018

Vo štvrtok 11.10.2018 sa otvorili brány autosalónu v Nitre. Najviac návštevníkov sa očakáva v piatok a v sobotu (otvorené od 9:00 do 18:00) a posledný deň výstavy v nedeľu 14.10.2018 (otvorené od 9:00 do 17:00). Vstupné je 5 EUR a ďalších 5 EUR zaplatíte za parkovanie. Parkovať je potrebné priamo pri výstavisku; okolité ulice sú uzavreté. Na bezplatné parkovanie sa nedá spoliehať ani v okolitých nákupných centrách – parkoviská bývajú v čase výstavy preplnené.

Dobrou správou je opäť väčšia ponuka elektromobilov, ako aj produktov súvisiacich s elektromobilitou. Poďme sa pozrieť na to, čo by fanúšik elektromobility rozhodne nemal prehliadnuť.

V pavilóne B má veľmi peknú prezentáciu Hyundai. Vystavené sú elektromobily Hyundai Ioniq a Hyundai Kona, u ktorého sme sa dozvedeli už aj slovenskú cenovku. Vystavený je aj vodíkový Fuel Cell model Hyundai Nexo. Pripomíname že značku Hyundai nájdete aj pred bránami výstaviska pri parkovisku P10, kde je možné zaregistrovať sa na testovacie jazdy.

Fanúšikov Tesly poteší prítomnosť Tesla Clubu Slovensko v pavilóne C. Vystavený je Model X, prvá verzia Tesly Roadster a taktiež predfaceliftový Model S. Absentuje vybavovaný Model 3, o ktorom Tesla Club jednal. Priaznivcov však čakajú v piatok a v sobotu zaujímavé moderované vstupy.

Pred pavilónom M3 nájdeme prezentáciu spoločnosti Elmark Plus, dodávateľa nabíjacích systémov a elektrických komponentov. Vystavený je elektrický Fiat 500e s pôsobivou nabíjačkou, či BMW i3.

Vo vnútri pavilónu M3 sme sa najviac tešili na prezentáciu Jaguaru, ktorý práve na nitrianskom autosalóne prisľúbil výstavnú premiéru plne elektrického I-PACE. Odišli sme však sklamaní – k vystaveniu vozidla napokon nedošlo. V zadnej časti rovnakého pavilónu sú prezentačné miesta agentúry SARIO, pod ktorou má svoju prezentáciu aj ZSE Drive.

Pri zadnom prechode do pavilónu M2 nás najviac zaujala prezentácia spoločnosti Eco Auto, ktorá vo Zvolene prevádzkuje prvý showroom elektromobility na Slovensku. Nájdete tu koncept elektrického motocykla E-Pionyr prenosné AC nabíjačky (vrátane 22kW 3x32A na Typ 2 konektor).

Spoločnosť Eco Auto taktiež distribuuje nové nabíjacie stanice značky Nikola. Vystavený je stojan DC rýchlonabíjačky s možnosťou CCS nabíjania výkonom až 100kW. Prítomný je aj Chademo konektor s výkonom 50kW, či AC nabíjanie cez Typ 2 – výrobca však do stojanu umiestnil iba zásuvku bez kábla.

Pavilón M1 ponúka prezentáciu Renaultu Zoe, či poslednej generácie Nissanu Leaf. Pred pavilónom následne nájdeme vystavený aj elektrický van Nissan e-NV200.

Záverom potvrdzujeme veľmi pozitívny dojem z výstavy, rozhodne sa Nitru oplatí navštíviť. Ak sa chcete dozvedieť viac, zástupcovia značiek i vystavovateľov vám ochotne odpovedia na vaše otázky. Na výstavu odporúčame vyhradiť si čas 3 hodiny.

 

12. októbra 2018
Fotománia

+