MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 30. júna 2018

Len pred troma týždňami sme sa dozvedeli, že nemecká automobilka chystá nové elektrické SUV Q8 a teraz  sa objavili nové detaily o pravdepodobne pripravovanom výkonnejšom RS modeli. Elektromobil je údajne už v testovacej fáze a ponúkne vyšší výkon ako konkurenčné monštrum v podobe Lamborghini Urus.  S ním dokonca zdieľa niektoré komponenty.

Zatiaľ čo z Lamba je možné vytiahnuť  maximálne 641 konských síl, nové Audi ich ponúkne o 29 viac. Je to aj vďaka tomu, že novinka bude obsahovať rovnakú pohonnú jednotku ako Panamera Turbo S E-Hybrid. Jeho krútiaci moment bude neuveriteľných 850 newton-metrov. Lamborghini Urus ho ponúkne úplne rovnaký.

Najvýkonnejšie Audi všetkých čias

Ak sa tieto čísla potvrdia, Audi RS Q8 sa stane najvýkonnejším modelom Audi všetkých čias. Bude dokonca výkonnejší, ako Audi R8 V10 Plus. Kvôli vyššej hmotnosti sa superautám rovnať síce nemôže, no to ani cieľom nie je. Bude skôr súperiť s ďalšími SUV, ako napríklad BMW X6 M, Mercedes-AMG GLE 63 Coupe či Range Rover Sport SVR.

Náš tip
AUDI ODHALILO NOVÝ E-TRON SPORTBACK S DOJAZDOM AŽ 480 KM. PRODUKCIA ZAČNE OD ROKU 2019

Elektromotor nebude jediným rozdielom oproti klasickému modelu. Mal by byť vylepšený aj podvozok, tvrdšie nastavenie zavesenia a výkonnejšie brzdy.

Zdroj: insideevs.com

30. júna 2018
Fotománia

+