MojElektromobil
eAutoportal 30. októbra 2017

Ako sme už viackrát informovali, koncern Volkswagen Group má v oblasti elektromobility naozaj veľké plány. No a vyzerá to tak, že s ich naplnením mu výrazne napomôže automobilka Audi. Tá si totiž stanovila za cieľ, že do roku 2025 už nebude ponúkať iné ako elektrifikované modely.

Keďže dopyt po vozidlách kategórie SUV každoročne stúpa, pričom výrobcovia majú z ich predaja aj veľmi slušné marže, má aj Audi vo svojom portfóliu množstvo automobilov tohto druhu. Tie však majú vo všeobecnosti vyššiu spotrebu, tým pádom vypúšťajú väčšie množstvo CO2. A to môže byť problém z hľadiska dodržiavania prísnych emisných noriem, keďže do roku 2025 majú tvoriť predaje SUV-éčiek Audi až 50 %. Riešením automobilky je kompletná elektrifikácia modelového portfólia. „Po roku 2025 už nebudeme mať v ponuke žiadny čistokrvný spaľovák,“ hovorí predseda Audi, Rupert Stadler.

Náš tip
Audi e-tron Sportback: Fascinujúce elektrické SUV-GT so svetelnými projektormi
audi e-tron sportback audi elektrifikovane modely 2025
Zdroj: Audi
 

18 elektrifikovaných modelov

Audi aktuálne ponúka len 2 plug-in hybridy (A3, Q7) a 2 mild hybridy (A7, A8). Budúci rok sa dostane na trh plne elektrické SUV Audi e-tron Quattro, ktoré bude nasledovať SUC Audi e-tron Sportback. Do roku 2025 plánuje Audi uviesť na trh 10 elektromobilov a 8 čiastočne elektrifikovaných modelov. Pripravovaný model Q8, ktorý sa začne vyrábať v Bratislave budúci rok, bude mať mild hybridný pohon.

Zdroj: welt.de cez ecomento.de

30. októbra 2017
Fotománia

+